Home / Bez kategorii / Oława – Forum Wokół Kina

Oława – Forum Wokół Kina

1512olawa

Oława. Kolejne już Forum Wokół Kina, czyli cykliczny zjazd dystrybutorów filmów i kiniarzy, na którym przedstawiane są plany dotyczące filmów jakie zobaczymy w pierwszej połowie 2017 roku. Sporo ciekawych propozycji dla miłośników bardziej ambitnego kina.

O tym, że nie będzie na początku roku tour z Nowymi Horyzontami było już wiadomo, ale na wiosnę pojawi się za to w zamian bardzo ciekawy objazdowy zestaw filmów przygotowany przez Aurorę Film. W programie m.in nowy film Kim Ki-Duka czy singapurski „Praktykant” Boo Junfenga. W ogóle wyjątkowo więcej na początku roku będziemy mieli kina z odległych kontynentów. Na samym początku znakomity argentyński „Honorowy obywatel”, później północnokoreański „Zombie Express” i tajski „Cmentarz wspaniałości” Apichatpong Weerasethakul.

Next Film delikatnie zasugerował, że najnowszy film Agnieszki Holland „Pokot” (według powieści Tokarczuk „Prowadź…”) znajdzie się najpierw w konkursie głównym na festiwalu w Berlinie, a zaraz później na przełomie lutego i marca, pojawi się na ekranach polskich kin. Mieszkańcy miejscowości do których jeżdżę z moim objazdowym kinem, mogą się „Pokotu” u mnie spodziewać na bank.

Polski Instytut Sztuki Filmowej pokazał na FWK fragmenty kilku nowych filmów, które finansuje m.in. sporo scen z „Dywizjonu 303” czy „53 wojny”. Ten drugi nawiązuje do życia znakomitego polskiego reportażysty Wojciecha Jagielskiego i jego żony. Paradoksalnie ikonę polskiego dziennikarstwa wojennego gra…Michał Żurawski – zwycięzca fatalnie ocenianego przez środowisko podróżnicze w Polsce programu telewizyjnego „Azja Express”.