TRASA VII

bg

Północno-zachodni Wehikuł Filmowy - Trasa VII

Północno-zachodni Wehikuł Filmowy to kino objazdowe, które dociera z premierowym repertuarem do małych miast i miasteczek. 

We wrześniu dotrze do takich miejscowości jak: Sulechów, Oborniki, Międzychód, Grodzisk Wielkopolski, Koziegłowy, Lwówek, Nowy Tomyśl, Choszczno, Ińsko, Police. W programie znajdą się: „Gang Wiewióra 2”, „Na układy nie ma rady”, „Tulipanowa gorączka”, „Dunkierka”.

Filmy

Naukladyniemarady

NA UKŁADY NIE MA RADY

Reż. Krzysztof Rurka
Wyk.: Grzegorz Małecki, Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Janek Wieczorkowski
Prod. Polska 2017, 92 min

Gwiazda hitów „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” i „Po prostu przyjaźń”, Grzegorz Małecki, w przezabawnej komedii o świecie wielkiej polityki, brudnej forsy, ustawionych przetargów, skorumpowanych urzędników i ich seksownych asystentek. W obsadzie filmu, m.in.: Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Janek Wieczorkowski, Leszek Teleszyński, Anna Powierza, Marcin Kwaśny oraz Piotr Polk. Autorem zdjęć „Na układy nie ma rady” jest Jarosław Żamojda, twórca „Młodych wilków”. „Na układy nie ma rady” w kinach od 8 września!
Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…

Tulipanowagoraczka_news

TULIPANOWA GORĄCZKA

Tulip Fever
Reż. Justin Chadwick
Prod.: USA/Wielka Brytania 2017, 107 min

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólną przyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy.

GangWiewiora2

GANG WIEWIÓRA 2

The Nut Job 2: Nutty by Nature
Reż. Carl Brunkel
Prod. USA/Kanada/Korea Południowa 2017, 87 min

W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!

dunkierka-691x1024

DUNKIERKA

Dunkirk
Reż. Christopher Nolan
Wyk.: Fionn Whitehead, Tom Hardy, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden
Prod. USA/Wielka Brytania/Francja/Holandia 2017, 106 min

Lato 1940 roku. Wróg przyparł brytyjskie i francuskie armie do morza. Otoczeni w Dunkierce żołnierze czekają na swój los, licząc na cudowne ocalenie. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) i pułkownik Winnant (James D’Arcy), podczas gdy zwykli szeregowcy, tacy jak Tommy (Fionn Whitehead), Gibson (Aneurin Barnard) i Alex (Harry Styles) próbują wydostać się z zatłoczonej plaży. Tymczasem w Anglii na wezwanie rządu odpowiadają właściciele cywilnych statków, w tym pan Dawson (Mark Rylance), który na pokładzie swojego jachtu wyrusza w niebezpieczny rejs do Dunkierki, chcąc pomóc w ewakuacji. Jednocześnie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier (Tom Hardy), ma zapewnić osłonę wycofującym się z kontynentu żołnierzom. Piloci RAF-u muszą stawić czoła dominującemu w powietrzu przeciwnikowi.

Rozkład jazdy

8 września – Sulechów
Sulechowski Dom Kultury

16.00 – Gang Wiewióra 2
18.00 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

9 września – Oborniki
Obornicki Ośrodek Kultury

14.00 – Gang Wiewióra 2
16.00 – Na układy nie ma rady
18.00 – Tulipanowa gorączka
20.00 – Dunkierka

10 września – Międzychód
Centrum Animacji Kultury

14.00 – Gang Wiewióra 2
16.00 – Na układy nie ma rady
18.00 – Tulipanowa gorączka
20.00 – Dunkierka

11 września – Grodzisk Wielkopolski
CK Rondo

16.00 – Gang Wiewióra 2
18.00 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

12 września –  Koziegłowy
Centrum Kultury i Rekreacji

16.00 – Gang Wiewióra 2
17.45 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

13 września –  Lwówek
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

16.00 – Gang Wiewióra 2
18.00 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

14 września – Nowy Tomyśl
Nowotomyski Ośrodek Kultury

16.00 – Gang Wiewióra 2
18.00 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

15 września – Choszczno
Choszczeński Dom Kultury

16.00 – Gang Wiewióra 2
18.00 – Na układy nie ma rady
19.45 – Tulipanowa gorączka

16 września – Ińsko
Kino Morena

15.00 – Gang Wiewióra 2
17.00 – Na układy nie ma rady
18.45 – Tulipanowa gorączka

17 września – Police
Miejski Ośrodek Kultury

15.00 – Gang Wiewióra 2
17.00 – Na układy nie ma rady
19.00 – Tulipanowa gorączka