Home / Festiwale

Festiwale

Ińskie Lato Filmowe

ilf_5

IŃSKIE LATO FILMOWE to jedna z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce, propagująca filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Dużo miejsca zajmują obrazy komentujące w odważny sposób zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Festiwal promuje również kino młodych twórców.

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży ``Włóczykij``

wkkolo

Odlotowy festiwal o szeroko pojętej tematyce podróżniczej. Odbywa się w miejscowości Gryfino koło Szczecina. Włóczykij to impreza podczas której przecinają się szlaki etnografów, reportażystów, autostopowiczów, miłośników wypraw rowerowych, włóczęgów, historyków, a także całej grupy trudnej do zidentyfikowania zawodników. Głównymi punktami programu są spotkania…

Spiskowcy Rozkoszy

kuchniapomorska2

Żywe i improwizowane spotkania z Przemkiem Kossakowskim nawiązujące do tematyki większości jego programów telewizyjnych, aczkolwiek koncentrujące się przede wszystkim na „Szóstym zmyśle” oraz „Inicjacji”. Organizowane są przez Zakrzywienie Czasoprzestrzeni od ponad 2 lat. Forma spotkania multimedialna, z dużą ilością materiału fotograficznego. Do tej pory odbyło się ponad 70 spotkań w całym kraju.