Home / Inne imprezy / Hydrozagadka w Szuwarach

Hydrozagadka w Szuwarach

Hydrozagadka w Szuwarach1

Hydrozagadka w Szuwarach

„Hydrozagadka w szuwarach” to cykliczny rajd kajakowo-pieszy na orientację, który po raz pierwszy zorganizowany został w 2009 r. Rajd ma charakter wyczynowo-rozrywkowy. Główną zasadą rajdu jest eksploracja wodnych przestrzeni (i okolic), odnajdywanie punktów kontrolnych, a także odgadywanie i rozwiązywanie tzw. „hydrozagadek”. Imprezy kończą się wspólnym biesiadowaniem.

Najbliższa 8. edycja „Hydrozagadki w Szuwarach” odbędzie się 24 czerwca 2018 w trakcie festiwalu Spiskowcy Rozkoszy. Baza rajdu zlokalizowana zostanie w Publicznej Szkole Podstawowej w miejscowości Bełczna w powiecie łobeskim. Zawodnicy będą eksplorować tereny dorzecza Regi na trasie podstawowej czyli kajakowo-pieszej (ok. 10-12 km kajakiem+ 20 km pieszo), pieszej długiej (ok. 30 km) i pieszej rodzinnej (ok. 15 km).

Szkoła udostępniona będzie dla rajdowiczów już dzień przed rozpoczęciem imprezy. Z Łobza (dokąd kursuje pociąg PKP) w dniu  24 czerwca, o godz. 8.45 odjedzie autobus, który zawiezie uczestników na miejsce startu. Ten sam autobus powróci wieczorem z Bełcznej do Łobza o godz. 19.15. Szczegółowe informacje dotyczące rajdu poniżej w regulaminie.