Home / Festiwale / Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

PlakatZakrzywienie

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Włóczykij – festiwal ruchu i energii, odkrywania nieznanych lądów oraz szampańskiej zabawy. W 2018 roku odbył się na przełomie lutego i marca w Gryfinie już po raz 12-ty.  Ponad 130 punktów programu, a pośród nich liczne prezentacje multimedialne, spotkania autorskie, koncerty, degustacje potraw, warsztaty, rajdy, wystawy – to wizytówka jednej z największych imprez podróżniczych w Polsce.

Do Gryfina przyjechali znakomici polscy reportażyści Paweł Smoleński, Bartek Sabela, Wojciech Jagielski, Ilona Wiśniewska i inni. W programie muzycznym imprezy pojawili się między innymi Raz Dwa Trzy, Kaliber 44, Prvni Hore (Czechy) czy Ragnar Olafsson (Islandia). Festiwalowe wycieczki wyjechały do Łobza i okolic, Międzychodu i Mniszek oraz niemieckiego Greifswaldu. Uczestnicy ekstremalnego rajdu Włóczykij Trip Extreme rywalizowali na dystansach 25 i 50 km. Tematyką Balu Włóczykija byli „Janusze i Grażyny w krainie ptaków”.

Kolejna edycja 13.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij” odbędzie się na przełomie lutego i marca 2019 roku.

Plakat
WLOCZYKIJ-AFISZ-2
Wloczykij
Raz Dwa Trzy
RajdWloczykijTripExtreme
Wloczykij-wycieczkadoNowegoTomysla
BalWloczykija
Wloczykijekipa