Home / Festiwale / Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. W skrócie Włóczykij. Prawie jak „Rambo: pierwsza krew”. W skrócie Rambo.  Impreza, która przepala neurony, rozpłomienia serca i stopy, przeżera wątroby, obija żebra, połyka i nie wypluwa.

Najbliższa, 14. edycja imprezy, odbędzie się w Gryfinie w terminie od 14-24 lutego 2020 r. Po raz kolejny Gryfino stanie się mekką podróżników, a także ludzi ciekawych świata.  W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacji potraw oraz wycieczek. Będziemy hamakować, morsować, a także bawić się na legendarnym  Balu Włóczykija.  Nie zabraknie rywalizacji sportowej i rajdu na orientację Włóczykij Trip Extreme – odbędzie się on 29 lutego.

Festiwal zainauguruje spotkanie z Anią Alboth, która opowie o trudnych miejscach migracji i problemach z jakimi borykają się obozy uchodźców na świecie.  Włóczykija zakończy 24 lutego spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – znakomitym polskim dziennikarzem i reportażystą, autorem audycji radiowej „Raport o stanie świata”.

Do Gryfina przyjadą m.in. Przemysław Kossakowski, autor programów telewizyjnych takich jak „Wtajemniczenie” czy „Inicjacja”,  autorzy znakomitych książek reporterskich – Karolina Kuszyk („Poniemieckie”), Kamil Całus („Mołdawia. Państwo niekonieczne”) czy Stasia Budzisz („Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”) oraz najciekawsi gawędziarze środowiska podróżniczego Bartek Malinowski i Kamila Kielar. Łącznie odbędzie się ponad 50 spotkań, podczas których opowiadać będziemy o spływach,  górskich wspinaczkach oraz wędrówkach oraz licznych wyprawach rowerowych.

Na festiwalowej scenie zagra Fisz Emade Tworzywo, Babu Król i Smutne Piosenki, Trailhead (Niemcy) oraz Circus Problem (Czechy).

www.wloczykij.com – to strona internetowa, na której na bieżąco można śledzić festiwalowe nowinki.

PLAKAT 3
Włoczykij sala2
Bal Włóczykija
Pub u Suszka